Babaoğlu Apart Otel
Alanya,
Tyrkia
Fasiliteter
- Credit card
- Heis
- Bassenghåndklær
- Room ac
- Room balcony
- Safety box
- Basseng
Avstand
- Avstånd strand: 500mm
Antall
- Antall etasjer: 6
- Antall rum: 30
Andre
- Built year: 2010
- Room floor: Flisegulv
- Transfer time: 2 h
Om hotellet
Komfortabel overnatting midt i Alanya
Babaoglu Apart er det perfekte utgangspunktet for ferien din i Alanya!
Dette enkle men komfortable leilighetshotellet ligger avskjermet, men sentralt i en sidegate til Alanyas hovedgate. Her finner du mange butikker, barer og restauranter rett rundt hjørnet, og til og med en større matbutikk ca. 200 meter unna. En kort spasertur herfra finner du den berømte Kleopatrastranden og Alanyas sentrum. Til tross for den sentrale beliggenheten er hotellet relativt rolig.
Babaoglu Apart ligger litt tilbaketrukket i en roligere gate, men noe støy utenfra kan forventes.
Et hotell nær Kleopatrastranden
Fra Babaoglu Apart er det en kort ti minutters spasertur til den imponerende Kleopatrastranden, hvor det venter mange forfriskende bad! Langs Kleopatrastranden finner du også en lang strandpromenade som innbyr til vakre turer i solnedgangen.
Hotellet har et lite bassengområde hvor solen ligger på visse tidspunkter av dagen. Bassenget har en liten avgrenset, grunn del for mindre barn, samt en liten bassengbar som serverer drikkevarer, og fra juli også snacks og enklere måltider.
Mot betaling
Solsenger, parasoller, mat og drikke på stranden
Utforsk Alanyas restauranter
På Babaoglu Apart tilbyr de ikke noen måltidspakker, men hotellet har en bassengbar som serverer drikkevarer. Fra juli serveres også enklere mat og snacks.
Takket være de små kjøkkenene i leilighetene kan du lage enkle måltider på rommet ditt.
Ellers anbefales det å spise frokost, lunsj og middag på en av de mange kafeene eller restaurantene som finnes i Alanya. Benytt sjansen til å oppleve alle byens smaker i løpet av ferien!
Mot betaling
Mat, snacks og drikke i bassengbaren
Aktiviteter i Alanya!
Det kommer ikke til å mangle ting å finne på når du bor på Babaoglu Apart. I Alanya er det mye å gjøre når det gjelder shopping, utflukter, restaurant-, bar- eller nattklubb-besøk. Opplev den imponerende borgen i Alanya, ta den berømte taubanen eller ta et bad ved den vakre Kleopatrastranden.
Hotellet ligger ca. 200 meter fra et stort badeland dersom du har lyst på bading og eventyr!
Vil du heller bli på hotellet, kan du møte reisefølget ditt for en runde biljard eller kanskje bordtennis over en drink? I resepsjonen har du kostnadsfri WiFi.
Mot betaling
Bordtennis, biljard, snacks og drikke i bassengbaren, WiFi på rommet
Lyse leiligheter for bylivet
Leilighetene på Babaoglu Apart består av to rom og et lite kjøkken. De er lyse, i blå og hvite nyanser, og har store balkonger. Leilighetene er litt eldre, og på kjøkkenet finner du kjøleskap, vannkoker, noen kjøkkenredskaper og kokeplater.
I leiligheten finnes også tv, et bad med dusjkabinett og hårføner, samt minisafe og individuell luftkondisjonering. Gulvene er fliselagt, og alle leilighetene har balkong.
Mot betaling
Luftkondisjonering og minisafe
Toromsleilighet, 2-4 personer
Denne leiligheten på 55 m² krever minst to fullt betalende gjester og her kan bo opptil fire personer. Det finnes to riktige sengeplasser og to ekstra senger i form av sovesofaer som måler 200x100 cm hver. Det er også mulig å, mot en ekstra kostnad, bestille leiligheten som enkeltrom.
Siden hotellet ligger sentralt i en travel by, kan det forekomme støy som kan oppleves som forstyrrende både på dag- og nattetid.
I nærheten finnes det en moské, og lyd fra moskeer kan høres mer eller mindre over hele Alanya.