
Dublin
Sjarmerende Dublin byr på Europas hotteste uteliv, spennende kulturliv, herlig øl og fantastiske shoppingmuligheter. Atmosfæren i Dublin er fantastisk.
Mange regner Tollbygningen i Dublin til å være den fineste bygningen i byen. Den ble utsatt for en brann i 1921 men er bra restaurert, og vel verdt et besøk når du er i Dublin. Du bør også besøke Dublin Castle, som var bolig for de engelske visekongene. I dag brukes den til viktige statstilstelninger i Dublin. Kilmainham fengselet i Dublin er ganske fasinerende. Den ble bygget etter en modell av moderne åpne fengsler i USA. Etter påskeopprørene i Dublin i 1916 ble flere av lederne fengslet og hengt i dette fengselet. Derfor er det i dag blitt gjort om til et museum om Irlands frihetskamp. Uavhengighetserklæringen under påskeopprørene ble lest opp på The General Post Office i Dublin. I dag finner du en minneplakat på General Post Office i Dublin som forteller om dette. Samt en statue i sentralhallen.
St. Patricks katedral bør du besøke i Dublin. Katedralen ble grunnlagt i 1190 og er dag Irlands lengste kirke, hele 90 meter lang inni. I St. Patricks katedral i Dublin finnes mange historiske minnesmerker og graver.
Det blir sagt om Dublin at den er en av de hippeste byene i Europa. Det er flere tusen barer rundt omkring i Dublin. Antallet restauranter og nattklubber er også imponerende i Dublin. Gatene i Dublin har en høy stemning på kveldene og utover natta. Det er veldig mange unge mennesker som bor i Dublin, og dette merkes veldig godt på utelivet. Utelivet og klubbene byr på hva du enn måtte ønske i Dublin: pop, rock, R\&B, salsa, jazz, 80talls musikk, irsk musikk etc.
I Dublin er det meget shoppingmuligheter. Flere butikker og kjøpesentre i Dublin er pakket fulle av gode tilbud og spennende klær, sko, vesker etc. I hjerte av Dublin finner du de fleste spennende butikkene. Det er ingen grunn til å ikke pakke kofferten å reise til fantastiske Dublin.
Wikipedia-artikler
Videoer
Vær og klima
Gjennomsnittlig temperatur for Dublin
![]() |
|||
januar | 8°C | 3°C | 10°C |
februar | 8°C | 3°C | 9°C |
mars | 10°C | 3°C | 9°C |
april | 12°C | 4°C | 9°C |
mai | 14°C | 7°C | 11°C |
juni | 17°C | 9°C | 13°C |
juli | 19°C | 12°C | 15°C |
august | 19°C | 11°C | 15°C |
september | 17°C | 10°C | 15°C |
oktober | 14°C | 7°C | 14°C |
november | 10°C | 4°C | 13°C |
desember | 9°C | 4°C | 12°C |
Tilbud - Fly + Hotell
Dublin Skylon | ★★★★ | 2n | ![]() |
2 928,- |
Academy Plaza Hotel (ex. Best Western Plus Academy | ★★★ | 2n | ![]() |
3 131,- |
Marlin Hotel Dublin | ★★★★ | 2n | ![]() |
3 194,- |
Clayton Hotel Burlington Road | ★★★★ | 2n | ![]() |
3 252,- |
Cassidys | ★★★ | 4n | ![]() |
3 325,- |
The Spencer Hotel | ★★★★ | 2n | ![]() |
3 449,- |
Maldron Hotel Smithfield | ★★★★ | 2n | ![]() |
3 488,- |
Maldron Hotel Kevin Street | ★★★★ | 2n | ![]() |
3 678,- |
Riu Plaza The Gresham Dublin | ★★★★ | 2n | ![]() |
3 804,- |
The Mont | ★★★★ | 2n | ![]() |
3 834,- |
Søk etter reiser til Dublin